Najnowszy numer „Gazety Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego” (uff, ciut za dłuuuuugggaaaaa nazwa), który pojawił się w wersji elektronicznej w sobotę wieczorem na stronie marki.net.pl, przynosi mnóstwo informacji…  sportowych. Mieliśmy wszak w Markach mistrzostwa świata w warcabach, a i miasto otrzymało dofinansowanie do budowy hali sportowej. Moją uwagę przykuły jednak dwa artykuły, które z pewnością szczególnie zainteresują kibiców i sympatyków Marcovii.

Oto bowiem zarząd mareckiego klubu, miasto oraz władze Polonii Warszawa (czwarte miejsce w tegorocznej, piłkarskiej  Ekstraklasie i prawo gry w europejskich pucharach) dogadały się na temat inwestycji stołecznej spółki przy Wspólnej. Zespół Józefa Wojciechowskiego, jednego z najbogatszych Polaków, będzie trenować na boiskach Marcovii. To się ma wiązać z wydatkami z kieszeni właściciela JW Construction i świeżo upieczonego inwestora z branży biopaliwowej. „Gazeta MSG” podaje, że przy Wspólnej powstaną trzy boiska trawiaste z systemem drenażu i nawadniania. Kolejnym etapem prac będzie rozbudowa zaplecza – powstaną m.in. gabinety odnowy i pokoje dla piłkarzy. Jak pisze Grzegorz Miechowicz, autor artykułu (który w rozmowach reprezentował Marcovię), z nowych boisk będą mogli oczywiście korzystać także przedstawiciele mareckiego klubu – zarówno seniorzy jak i juniorzy. Teraz umowę ma pobłogosławić rada miasta, co pewnie będzie już tylko formalnością.

Ale – jak dobrze pójdzie – na Marcovii będą grać nie tylko piłkarze. Okazuje się, że może tam również powstać boisko do baseballa. Za projektem stoi grupa entuzjastów tego sportu – wyżej wspomniany Grzegorz Miechowicz, a także Andrzej Szczepanik, Norbert Kacprzak i – uwaga – kobieta! – Hanna Ciesielska. Na szczególny szacunek zasługuje fakt, że inicjatorzy nie będą sięgać po wsparcie z miejskiej kasy. „Dlatego wszelkie inicjatywy sponsorskie są mile widziane” – konkludują. Czy znajdą się zasobni sojusznicy tej mareckiej inicjatywy? Trzymam za baseballową czwórkę i potencjalnych sponsorów kciuki.

Tadeusz_1972