Gdy tylko zrobiło się cieplej, uważni mieszkańcy Marek (i Ząbek) mogli zobaczyć porozwieszane tu i ówdzie reklamy nowego przedszkola. Tropy wiodły na ul. Ząbkowską. Ponieważ za punkt honoru stawiam sobie opisywanie nowych inicjatyw w Markach, i tym razem nie mogłem przepuścić takiej okazji. Dodatkowo zmotywowały mnie dwie internautki: m-zetka i marczanka, które na forum internetowym mieszkańców miasta zaczęły interesować się sprawą nowego przedszkola. Obejrzałem sobie budynek zza płotu, spisałem z reklamy numer kontaktowy i po prostu zadzwoniłem. Oto, jak się sprawy mają:

1. W tej chwili budynek jest jeszcze przystosowywany (trwają prace wewnątrz, nie ma jeszcze placu zabaw), ale – jak zaręczają założyciele przedszkola – na pewno otworzy swoje podwoje z początkiem września.

2. Przedszkole będzie otwarte od 7 do 18, ale opiekunki mają być pod tym względem elastyczne (cokolwiek miałoby to znaczyć).

3. Wpisowe wyniesie 80 zł, a czesne 600 zł. W cenie mają być zajęcia z języka angielskiego i logopedyczne.

4. Rekrutacja dzieci jest już prawie na ukończeniu. Prawie – czyli są jeszcze wolne miejsca.

5. Kadra została już skompletowana i – jak mówią właściciele – są to osoby z kierunkowym wykształceniem, a nie wzięte „z ulicznej łapanki”.

6. Posiłki (cztery – śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek) będą przygotowywane w przedszkolu, a nie przywożone przez zewnętrzną firmę.

7. Prawdopodobnie wejście do przedszkola nie będzie od ul. Ząbkowskiej (nic dziwnego – proszę zobaczyć, jaki tam rano ruch panuje), lecz od bocznej, utwardzonej na koszt właściciela drogi.

8. Dzieciaki mają być bezpieczne, bo dostępu na teren przedszkola nie będą mieć osoby postronne.

Tyle udało mi się dowiedzieć. Gdyby ktoś szukał bardziej szczegółowych informacji, zachęcam do bezpośredniego telefonu z reklamy (501 389 454).

Tadeusz_1972