Parkowanie na trawniku w Warszawie może być kosztowne. Jeśli straż miejska chwyci takiego delikwenta, może przyłożyć mandat, wynoszący nawet kilkaset złotych. I nie ma przebacz. W Markach kierowcom na razie nic takiego nie grozi – nie ma straży miejskiej. Są za to miejsca, gdzie teoretycznie powinien być trawnik, a jest parking.

Tak jest przy ul. Słonecznej. To tam działają duże zakłady przemysłowe. Jest palarnia Tchibo, jest Piekarnia Szwajcarska, jest wreszcie osiedle mieszkaniowe. I mnóstwo samochodów. Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że często tu bywam – „za chlebem”. I też parkuję na trawniku, a raczej wyklepanej przez samochody gołej ziemi. Wygląda na to, że jednak to się może zmienić. Przy Piekarni Szwajcarskiej, gdzie Słoneczna zaczyna przechodzić w Okólną, powstaje nowy parking.

szwjacar

Część terenu jest już gotowa, co miałem okazję osobiście przetestować. Nie wiem, czyja jest to inicjatywa – czy władz miasta, czy piekarni, czy może wspólne przedsięwzięcie. Niezależnie od tego, kto za nią stoi, należą mu się brawa za decyzję. Może dzięki temu za jakiś czas w miejscach, gdzie dziś parkują samochody, znów wyrośnie piękna trawa…

Tadeusz_1972