Już teraz poranna jazda Trasą Toruńską do Warszawy jest uciążliwa. Od tego weekendu będzie jeszcze gorzej. Rozbierają północny wiadukt, prowadzący na Most Grota….

Teoretycznie dla jadących z naszego miasta prawie nic się nie zmienia. Ruch z Marek i tak omija północny wiadukt (kierowcy wiedzą, że stoi tam znak zakazu wjazdu) i trafia na równoległy wiadukt Syreny. Ale – jak to w reklamie – „prawie czyni różnicę”. Sęk w tym, że ruch z Bródna (u. Wysockiego) oraz Białołęki (ul. Marywilska) do tej pory trafiał na rozbieraną (pewnie od przyszłego tygodnia) przeprawę. Teraz samochody osobowe i autobusy z Bródna będą musiały wpychać się na wąski wiadukt Syreny. I tu spotkają się z autami jadącymi od strony naszego miasta. Tuż przed wjazdem na przeprawę kratownicową będziemy mieć niezły kipisz. Prawdziwy test – już w najbliższy poniedziałek.

 Postanowiliśmy – jako Grupa Marki 2020 – zawczasu Was o informować o kłopotach drogowych. Być może wybierzecie alternatywną trasę przejazdu, może ktoś się zdecyduje zostawić samochód i skorzystać ze stacji kolejowej w Ząbkach czy Zielonce. Dlatego w imieniu Szczepana i Jacka zapraszam Was na stronę www.obwodnicamarek.pl Zwracajcie szczególną uwagę na wpisy oznaczone piktem „Alert Drogowy”. Obiecujemy – będziemy trzymać rękę na pulsie.

Tadeusz_1972

Ps. Swoim pomysłem na przejazd podzieliła się z nami Marta.

To ja się na szybko uzewnętrznię- i podzielę bezkolizyjnym przejazdem z Bródna do Marek- ćwiczę go niemal codziennie w godzinach szczytu najwyższego :)… Oczywiście instrukcja dla tych co go nie znają.
Jedziemy ul. Rembielińską w stronę Annopolu, śmigamy wiaduktem nad TT, następnie tniemy w stronę coca-coli. Gdy miniemy ul. Odlewniczą (czyli największe skupisko ‚eLek’ i WORD) bądźmy czujni. Gdy widzimy znak kierującu do „L’oreal’a’ skręcamy w prawo- dalej jak droga prowadzi dojeżdżamy do Białołęckiej, w którą skręcamy w lewo. Następnie kierujemy się na ulicę Ostródzką (wariantów przejazdów z Białołęckiej jest bodajże 3), którą dojeżdżamy do skrzyżowania ze Zdziarską. I tu dla odmiany skręcamy w prawo kierując się na mostek (uwaga!! trza ustąpić pierwszeństwa tym nadjeżdżającym z prawej:]). Po przejechaniu mostka gnamy na wprost- do oporu  drogą w końcu będzie skręcać w prawo, pojawią się ‚leppery’ (znajdujemy się wówczas na ul. Kroczewskiej) i w końcu wjeżdżamy w las (tu zmiana nawierzchnia na szuterek)… Po opuszczeniu ‚puszczy’ voila lądujemy przy cmentarzu w Markach na ul.Bandurskiego.
Czas przejazdu w szczycie na trasie Bolesławicka (Bródno)- Lisa Kuli (Marki) niecałe 15 min.
Nerwy przed korkami oszczędzone- bezcenne.