W ostatnim numerze „Gazety MSG” znajduje się artykuł, traktujący o sukcesach piłkarskiej jedenastki Marcovii, która po rundzie jesiennej jest liderem w grupie ligi okręgowej. Bilans drużyny ze Wspólnej jest rzeczywiście imponujący. 15 spotkań i 14 zwycięstw. Ale nie o sukcesach sportowych chciałbym dzisiaj napisać.

Bardziej zaciekawił mnie fakt, że w przyszłym roku przy Wspólnej dojdzie do sporych inwestycji. To, co z mojego punktu najciekawsze (uwielbiam bowiem pisać o nowych projektach w naszym mieście), to podpisanie umowy z Polonią Warszawa na stworzenia ośrodka treningowego Czarnych Koszul w Markach, Co się za tym kryje? Krótko mówiąc – duże zmiany. Miałem okazję poznać tereny Marcovii podczas letniej Spartakiady MSG i nietrudno dostrzec, że rzeczywiście jest tam wiele do zrobienia. Jeśli się trafił zamożny partner (Polonia Warszawa to klub należący do Józefa Wojciechowskiego, właściciela JW. Construction, JW. Biochemical oraz spółki, która ma zbudować farmę wiatrową na Pomorzu), to aż żal przepuścić taką szansę.

Z treści artykułu wynika, że klub z Konwiktorskiej zadeklarował wybudowanie trzech boisk (w tym jednego ze sztuczną nawierzchnią), zainstalowanie sztucznego oświetlenia, modernizację trybun, założenie monitoringu oraz zapewni ochronę obiektu. Prace modernizacyjne ruszą na wiosnę 2010 r. i zakończą się w sierpniu – jeszcze przed startem jesiennej rundy rozgrywek ligowych. Jak deklaruje Grzegorz Miechowicz, autor artykułu, Polonia będzie korzystać z boisk Marcovii od poniedziałku do piątku między 10.00 a 15.00. Pozostałe terminy są zarezerwowane dla piłkarzy z Marek.

Oby tylko Polonia utrzymała się w najwyższej lidze. Wtedy będziemy mogli z dumą powiedzieć, że mamy Ekstraklasę w Markach :). Przyjście hiszpańskiego trenera Bakero ostatnio spowodowało, że jedenastka Czarnych Koszul zaczęła zdobywać punkty, a właściciel klubu – który w ytym sezonie  zmieniał szkoleniowców jak rękawiczki – znów pojawiać się na trybunach pryz Konwiktorskiej.

Tadeusz_1972