W piątek 26 marca o godzinie 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa w południowo-wschodnich Markach. Procesja rozpocznie się od parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Markach.

Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać od kaplicy do ul. Ząbkowskiej, następnie ul. Ząbkowską do ul. Zielenieckiej i tę ulicą do ul. Romualda Traugutta, którą będziemy podążać w kierunku ul. Fabrycznej, następnie pójdziemy ponownie ul. Zieleniecką do ul. Rodziewiczówny, ul. Rodziewiczówny przemieścimy się w kierunku ul. Szkolnej, dalej ul. Szkolną do ul. Ząbkowskiej i ul. Ząbkowską do Kaplicy, gdzie zakończymy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii” – informuje parafialna strona.

Procesja zakończy się około godziny 20.30. Na moje oko kierowcy powinni się spodziewać utrudnień w ruchu – zwłaszcza na ul. Ząbkowskiej i Szkolnej. Ci, którzy o tej porze zamierzają się poruszać tymi ulicami, zawczasu powinni pomyśleć o objeździe.

Tadeusz_1972

ps. Jeszcze ważny wpis od Pawła Pniewskiego:

W ten sam piątek, ok. godz. 18:40 planowana jest Droga Krzyżowa najprawdopodobniej ulicami Bandurskiego, Okólną i Rejtana. Utrudnienia w ruchu kołowym również są spodziewane.