Wodociąg Marecki nie miał w ostatnich dniach dobrej passy. Najpierw w sobotę, potem w poniedziałek mareckie krany nagle wyschły. Internauci zaczęli rzucać gromy, o czym można się przekonać na stronie internetowego forum miasta. A ja będę oryginalny i będę się cieszyć. Oczywiście nie z powodu przerw w dostawie wody, ale ogłoszenia nowego przetargu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Nareszcie…

 Wędrując po mareckim Biuletynie Informacji Publicznej zajrzałem na stronę samorządowej spółki. Wszak niedawno w miejskim serwisie padła deklaracja, że kolejny przetarg na budowę kanalizacji zostanie ogłoszony w lipcu. Fakt – tych terminów podawano już bardzo wiele. Tym razem jednak dotrzymano słowa. „Na warsztat” idą południowo-wschodnie Marki, czyli kontrakt nr 2.

 

Kilka liczb i dat. Z dokumentacji przetargowej wynika, że prace mogą potrwać 25 miesięcy. Koszt budowy oszacowano na 27-37 mln zł. O wyborze wykonawcy zamówienia ma zdecydować najniższa cena. Termin złożenia i otwarcia ofert w przetargu mija 24 sierpnia. Ciekawe, czy rozstrzygnięcia będą zapadać tyle samo czasu, co przy kontraktach nr 3 i 4 (czyli jakieś pół roku i to pod warunkiem, że nie będzie protestów).

Tadeusz_1972