Ten wpis dedykuję wszystkim mareckim kierowcom, którym dane jest jeździć przez Ząbki. Zakładam, że wszyscy moi Czytelnicy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, w tym oczywiście ograniczeń prędkości. Gdyby ktoś jednak miał zbyt ciężką nogę, to jazda przez Ząbki może być kosztowna.

Nasi sąsiedzi zafundowali sobie fotoradar. Na ząbkowskim forum internetowym wybuchła gorąca dyskusja – przeciwnicy tego rozwiązania oskarżali władze miasta, że wpływami z mandatów chcą napychać miejską kasę, zwolennicy – że wreszcie znajdzie się bat na piratów drogowych. W każdym razie urządzenie dotarło już do ząbkowskiej straży miejskiej. Zauważyła to Moja Lepsza Połowa: gdy przejeżdżała przez Ząbki, akurat kręcono materiał dla jednej z lokalnych telewizji (nagrania można zobaczyć na stronie burmistrza Perkowskiego – www.perkowski.pl). Znakiem tego – inauguracja fotoradaru już nastąpiła albo zaraz do niej dojdzie. Gdzie będzie można poddać się testowi prędkości? Na blogu burmistrza Perkowskiego wyliczone są ulice: Batorego, Powstańców, Szwoleżerów, Maczka, Piłsudskiego, Narutowicza, Butkiewicza.
Ale nie tylko…
Zakładamy również, że niekiedy fotoradar będzie pojawiał się na małych lokalnych uliczkach, na których rozwijane są niebezpieczne prędkości. By wszystkich przyzwyczaić do bezpiecznej jazdy, będziemy publikowali listę ulic na których można spodziewać się fotoradaru w gazecie „Co Słychać?” – deklaruje burmistrz Perkowski.

Sprawdziłem – tytuł jest dostępny w Internecie. W lipcowym numerze nie ma jednak konkretów…

Tadeusz_1972