To nie jest tytuł nowego serialu TVN. To całkiem realny scenariusz, który niedługo może się ziścić. Właśnie tu, w Markach. Na Marcovii przy Wspólnej, gdzie właśnie ruszyły prace budowlane.

Trochę łza się kręci, gdy się ogląda to video (http://www.youtube.com/watch?v=k3kXcfMD_qM), a przecież to nie było tak znowu dawno. Dwa piękne gole Ebiego Smolarka w meczu z Portugalią przywracały wiarę kibicom, że reprezentacja Polski przełamie fatum i zakwalifikuje się do po raz pierwszy w historii do mistrzostw Europy. To marzenie się ziściło. Tak, to były piękne eliminacje, zakończone równie cudownymi golami młodego Smolarka w meczu z Belgią(http://www.youtube.com/watch?v=PkxGris6cc0&feature=related)

Potem nasza reprezentacja znalazła się na równi pochyłej. Nieudane mistrzostwa Europy, nieudane eliminacje do mistrzostw Świata w RPA, kiepskie wyniki polskich klubów (z wyjątkiem Lecha) w europejskich pucharach… Długo by można było tak wyliczać. Kariera Ebiego też nie wyglądała zbyt różowo. Zaczynał z wysokiego „C” – pamiętam jego grę w lidze niemieckiej, potem hiszpańskiej. Za to na Wyspach Brytyjskich i w Grecji wiodło mu się zdecydowanie źle. Słuch o nim zaginął, aż przed kilkoma dniami trafił do… warszawskiej Polonii, czyli klubu, który w poprzednim sezonie walczył… o utrzymanie w Ekstraklasie. Józefa Wojciechowskiego, właściciela klubu z Konwiktorskiej i głównego akcjonariusza giełdowego JW Construction, stać było na taki transfer. Nie na darmo znajduje się wysoko na liście najbogatszych Polaków. „Wprost” oszacował jego majątek (po kryzysie) na 1,37 mld zł, co dało mu 14. lokatę w gronie rekinów polskiej finansjery. I tak Smolarek znalazł nowego pracodawcę.

Dlaczego o tym piszę? Bo to dobry pretekst, by napisać, że ruszyły prace przy Marcovii. Jacek dał mi znać, że przy Wspólnej pojawiły się koparki. To znak, że Polonia Warszawa (już z Ebim w składzie) rzeczywiście buduje ośrodek treningowy w Markach. Pojechałem dziś na Wspólną. Prace najlepiej widać od ulicy Stawowej. Oddaje je to niedoskonałe zdjęcie, zrobione aparatem telefonicznym…

 

Jeśli tempo prac będzie szybkie, może już jesienią spotkamy Ebiego w Markach. Na treningu Polonii….

Tadeusz_1972