Dziś zaglądam za miedzę, czyli do sąsiednich Ząbek. A tam będzie się sporo działo istotnych rzeczy z punktu widzenia… mareckich kierowców.

 Często nadużywam 🙂 gościnności naszych sąsiadów i jeżdżę do pracy przez Ząbki. Mówiąc żartobliwie – korki na Radzymińskiej zamieniam na koreczki przy Skorupki (a potem „korasy” na Targówku Przemysłowym). Dlatego zainteresowała mnie informacja, że pod koniec lipca Ząbki podpisały umowę na unijne dofinansowanie remontu lokalnych dróg. Złoty interes. Miasto wykłada raptem 2 mln zł, z Brukseli płynie do niego prawie 11,2 mln zł. Co ważne, budowa dróg zacznie się jeszcze w tym roku (powie ktoś, że to perspektywa wyborów samorządowych, ale prawda jest taka, że w Ząbkach non stop coś się dzieje).

Lista ulic, przewidzianych do modernizacji, może zainteresować mareckich kierowców (mnie na pewno :)) – zwłaszcza tych, którzy korzystają z ul. Ząbkowskiej. Gros robót w Ząbkach będzie realizowanych niedaleko naszego miasta. Modernizacji ulegną m.in. ul. Rychlińskiego (prowadzi m.in. przy murze szpitala, między Szpitalną a ul. Wojska Polskiego), 11 Listopada (ze Szpitalnej w prawo obok kościoła – brrr dziś jest w fatalnym stanie), Piotra Skargi (ze Szpitalnej w prawo). W poniedziałek zostanie podpisana umowa na wykonanie remontu ul. Skargi i Rychlińskiego. Tu prace rozpoczną się na początku tego miesiąca. Najpóźniej ruszy modernizacja 11 Listopada. Tu zmian można się spodziewać we wrześniu/październiku tego roku. Pewnie będzie trochę utrudnień, ale potem może być już tylko (dla kierowców) lepiej. A będzie jeszcze lepiej, gdy Ząbki wybudują tunel pod torami kolejowymi (przedłużenie Al. Wojska Polskiego). Ale w tym przypadku na otwarcie korków szampana (oczywiście bezalkoholowego) przyjdzie poczekać pewnie do 2012 r.

Ps. Na koniec ostrzeżenie dla kierowców, którzy jadą z i do Warszawy obok ogródków działkowych przy Janowieckiej. Jakiś czas temu pojawiły się ograniczenia do 40 km/h, a w ubiegłym tygodniu policja – nie z ręczną suszarką, lecz fotoradarem. Panie, Panowie, zdejmujemy nogę z gazu 🙂

Tadeusz_1972