W przyszłym roku kierowcy z Marek, którzy przejeżdżają przez Ząbki, muszą się liczyć z utrudnieniami. Wszystkiemu winna… Bruksela :).

Niedawno na blogu wspominałem, że za miedzą szykują się spore inwestycje drogowe. Z mojego, prywatnego punktu widzenia najistotniejsza jest zbliżająca się przebudowa ul. Rychlińskiego, którą pokonuję przynajmniej kilka razy w tygodniu. Do tej listy będę musiał dopisać ul. Warszawską, czyli główną trasę przejazdową z Wołomina na stołeczny Targówek. We wtorek Ząbki podpisały umowę na unijne dofinansowanie m.in. tej inwestycji. Bruksela daje 14,6 mln zł, Ząbki dokładają ponad 2 mln zł.

O zakresie prac świadczy suchy komunikat mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. „Wybudowanych zostanie ponad 4,6 km dróg gminnych wraz z odwodnieniami. Oprócz tego wzdłuż nich położona zostanie sieć światłowodowa. Wybudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Ponadto przebudowane zostaną urządzenia infrastruktury technicznej tj: linie elektroenergetyczne kablowe i napowietrzne ŚN i NN, sieci gazowe i wodociągowe, kable teletechniczne oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa” – tyle w temacie.

I jeszcze jedno. Prace rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Trzeba chyba będzie się przeprosić z Radzymińską 😦