W cieniu kampanii wyborczej dzieją się rzeczy równie ważne. Ruszają dwie akcje o charakterze charytatywnym – jedna ogólnopolska, druga lokalna. W obu pewnie spotkacie te same osoby, które już nie raz pokazały, że mają wielkie serca.

Na portalu marki.net.pl pojawił się właśnie wpis Ani Banasik, szefowej właśnie zarejestrowanego, mareckiego  sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia w „jedynce” odbędzie się 19. finał akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na rzecz urologii i nefrologii dziecięcej.

– To już po raz szósty będziemy mogli spotkać się i pokazać jak gorące i hojne są nasze serca. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że jako Markowianie możemy być wzorem dla sąsiednich gmin i  RAZEM możemy robić rzeczy wielkie, piękne i dobre – opisuje Ania Banasik.

Równolegle ruszyły przygotowania do drugiej edycji akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. W zeszłym roku zbieraliśmy listy od dzieci z rodzin, nad którymi czuwają kuratorzy sądowi. Opisywały w nich swoje marzenia, które Wy – Mikołajowie z Marek – mogliście spełnić. Za pierwszym razem trochę się obawialiśmy, że będziemy mieć za dużo listów od dzieci i za mało chętnych z Wielkim Sercem. Niepotrzebnie.

– Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu i radości, listy rozeszły się w ciągu siedmiu dni. Jeszcze długo odbierałem telefony i listy z deklaracją uczestnictwa w akcji. Wówczas prosiliśmy o przekazywanie tych rzeczy, których zawsze w rodzinach brakuje: przyborów szkolnych, jedzenia dla małych dzieci, pieluch, słodyczy… Tych dodatków nazbieraliśmy tyle, że mieliśmy sympatyczny problem, gdzie i jak je podzielić – opisuje spiritus movens akcji – Jacek Orych.

Dlatego jesteśmy spokojni, że w tym roku wśród Was znajdzie się mnóstwo Św. Mikołajów z Marek…