To był fascynujący wyścig, który – jak się w poniedziałek okazało – miał aż trzech zwycięzców. Dzięki Waszym kliknięciom 1350 zł trafi na konto mareckiej fundacji „Pomocna Ręka” i uszczęśliwi niepełnosprawne dzieci.

W piątek pisałem o inicjatywie „Portfel PB”. Czytelnicy i dziennikarze tego dziennika ekonomicznego zainwestowali na giełdzie kwotę 10 tys. zł. Po dwunastu miesiącach okazało się, że zyski wyniosły ponad 4 tys. zł. Tradycją tej akcji jest przekazanie zarobionych pieniędzy na cel charytatywny. Wybierali go czytelnicy „PB” w internetowej sondzie. Tam też znalazła się propozycja „Pomocnej Ręki”, by za giełdowe pieniądze zorganizować wakacyjny turnus dla niepełnosprawnych dzieci. Rywalizacja przez niemal trzy dni głosowania była wyrównana. W niedzielę sonda znikła ze strony http://www.pb.pl i pozostało oczekiwanie na końcowy werdykt. Komitet Inwestycyjny „PB” postanowił podzielić równo zysk między trzech aplikujących: Pomocną Rękę, na operację Filipka oraz na pomoc dla Karolka Malesińskiego. Dla każdego z wnioskujących przypadnie po 1350 zł.

W tym miejscu wielkie podziękowania należą się mareckim internautom oraz ich przyjaciołom. Oszacowałem, że w ciągu trzech dni udało się zebrać prawie tysiąc głos. Wielkie brawa. Pokazaliśmy, że razem potrafimy dać radę.

Ps. Więcej o sprawie możecie przeczytać tutaj http://www.pb.pl/2/a/2011/01/10/Zysk_z_2010_r__podzielony