Niedawno zamieszkanka na forum pytała, co się będzie działo na placu przy rogu Kasztanowej i Norwida w Pustelniku. Też słyszałem plotkę, że ma tam powstać prywatna przychodnia, ale ile w tym prawdy? Mnie męczy inne pytanie, na które (jeszcze) nie znam odpowiedzi. Zacznę od cytatu, przy lekturze którego część z Was pewnie się trochę do siebie uśmiechnie…

Marki to idealna do zamieszkania, spokojna dzielnica z dominującą niską zabudową. Bliskość rzeki Długiej, Parku Miejskiego, niedaleko jeziora Czarnego oraz Lasów Drewnickich, daje możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, a pełna miejska infrastruktura ułatwia funkcjonowanie i zapewnia komfort życia.

Tak, tak, to reklama nowego osiedla w Markach o zacytowanej w tytule wpisu nazwie. Jego deweloperem ma być jedna z największych firm w regionie – Dolcan, który wybiera się na warszawską giełdę. Z informacji ząbkowskiej firmy wynika, że ma to być osiedle ośmiu domów, w których znajdą się mieszkania bezczynszowe. Deweloper chwali się, że ma już pozwolenie na budowę. Ponieważ interesuję się wszystkim, co wpływa na tkankę Marek, próbowałem się dowiedzieć czegoś więcej: czy Dolcan rzeczywiście będzie budować w Markach, a jeśli tak, to gdzie? Sięgnąłem po dwa tradycyjne sposoby – przez agencję PR, która obsługuje firmę z Ząbek, oraz przez infolinię firmy. Na razie – bez skutku. Stąd prośba do Ciebie, drogi Czytelniku – może Ty coś słyszałeś o tym projekcie i podzielisz się z nami taką informacją?