Od kiedy mieszkam w Markach, poczta przy Sportowej budziła mnóstwo emocji. Przeważnie tych niezdrowych. Na forum aż kipiało na temat jakości obsługi oraz kałuż dookoła budynku, nawet jeden z mieszkańców (pozdrowienia dla lehaima) chciał zbierać podpisy pod wnioskiem do szefów poczty o renowację budynku. Ba, burmistrz też pisał, a TVN Warszawa nakręcił ciekawy reportaż, wynosząc bez problemu pod pachą jakąś przesyłkę z terenu poczty. Było, minęło. W  tym roku poczta z ul. Sportowej się wyprowadziła, mnie zaś interesowało co się stanie z budynkiem, którego właścicielem jest nasz ukochana Telekomunikacja Polska.

Sprawy się chyba właśnie wyjaśniły. Tepsa podeszła zdroworozsądkowo do tematu i uznała, że budynek w Markach jest jej niepotrzebny. Stąd niedawno na płocie nieruchomości pojawił się plakat z informacją, że parcela jest na sprzedaż. Zabrakło odrobiny profesjonalizmu: na plakacie znajduje się zaproszenie do strony internetowej, na której spodziewałem się znaleźć szczegółowe informacje. Nic z tego. Do soboty wieczorem nie pojawiła się oferta z Marek.

Tak czy inaczej moim zdaniem to jedno z lepszych miejsc w mieście. Jest bowiem położone w jego sercu, przy swoistym centrum usług publicznych: przychodni, posterunku policji, przedszkolu, ośrodku pomocy społecznej czy zakładzie usług komunalnych. Wystarczy dobry pomysł na zagospodarowanie tej nieruchomości i oczywiście gotówka na zakup. Jak duża? Będę sprawdzał, ale na razie nie wiadomo, ile sobie Tepsa winszuje.

A jeśli chodzi o ceny nieruchomości, niedawno dyskutowałem z jednym z mieszkańców, przekonując, że nie czas na śrubowanie cen, a 300 zł za mkw gruntu płacą dziś tylko ci, którym bardzo zależy. Dziś znalazłem dowód na potwierdzenie tej tezy. Otóż w Strudze wypasione domy (po 2 mln zł) buduje firma Volumetric. Wygląda jednak na to, że zmniejsza zakres inwestycji. Na jej stronie internetowej pojawiła się informacja, że sprzedaje grunty liczące po 2,5 tys. mkw. I to nie byle jakie: w obrębie zamkniętego osiedla, z mediami w działce, w sosnowym otoczeniu. Cena: od 615 tys. zł brutto. Wychodzi niecałe 250 zł za mkw. I pewnie można jeszcze ponegocjować:)