Niedawno miałem przyjemność opisać mareckie „Gazele Biznesu”. To – według rankingu „Pulsu Biznesu” i Coface Poland – najdynamiczniejsze małe i średnie firmy w kraju. Wśród nich na bardzo wysokim, 44 miejscu (na 3800 klasyfikowanych firm) znalazła się marecka firma MGM. Na początku roku sporo miejsca poświęcił jej „PB”. Powód? Plany wejścia na NewConnect.

MGM jest dystrybutorem sprzętu IT i przede wszystkim go eksportuje – zarówno na wschód jak i do krajów Unii. Dość powiedzieć, że na każdą złotówkę przychodów tylko 20 groszy przypada na rodzimy rynek. Jak tłumaczy prezes Grzegorz Słoniewski, w ciągu ostatnich trzech lat firma rosła w tempie 80 proc. rocznie, a w 2011 r. – nawet o 100 proc.! Przychody MGM wyniosły blisko 230 mln zł. Dla porównania – to trzy razy więcej niż budżet Marek.

Tak szybki rozwój powoduje, że potrzebujemy kapitału, by utrzymać dotychczasowe tempo. Pieniądze zamierzamy uzyskać z NewConnect — powiedział „PB” Grzegorz Słoniewski.

Ma do niego dojść w drugiej połowie roku. Wtedy, kiedy sytuacja na globalnych rynkach się uspokoi. Czego spółce, Czytelnikom i sobie życzę. Optymizmu w tych czasach nie powinno nam zabraknąć…