Dziś rano z nieskrywaną satysfakcją zobaczyłem na miejskiej stronie zaproszenie do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz mareckich organizacji pożytku publicznego. Od razu przypomniała mi się nasza akcja (Marki 2020) z ubiegłego roku ( http://www.youtube.com/watch?v=nXdKBQ3ZAb8). Cieszymy się, że ziarno, które zasiane zostało w różnych miastach Polski, a które przeszczepiliśmy w 2011 r. do Marek, w tym roku znalazło żyzny grunt także w okolicach ratusza. Do pełni szczęścia brakuje jednego…

…zamiast zmuszać lokalnego podatnika do szukania w bazie OPP organizacji z Marek, warto na miejskiej stronie podać listę uprawnionych do zbierania jednego procenta. Wszak, niestety, nie ma ich tak dużo… Jestem pewien, że opublikowanie tego istotnego drobiazgu może przyśpieszyć słuszną decyzję podatnika. Czekam z niecierpliwością!

PS. Pamiętajmy też o mareckich dzieciach, na które pieniądze zbierają np. stołeczne OPP.

PS2. Anonim nad ranem napisał, że wystarczyło kliknąć w bazę NGO. Zgadza się. Nie lepiej jednak od razu pokazać tę listę na stronie ratusza? W każdym razie dziękuję za uwagę!