Przyznam, że jestem trochę zaskoczony. Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się w biuletynie informacji publicznej informacja o przetargu na budowę Orlika przy szkole nr 1 przy ul. Okólnej. I jakoś cicho o tym postępowaniu – tylko na stronie Grupy Marki 2020 znalazła się krótka notka z odesłaniem do BIP. Skorzystałem z tego zaproszenia i wynotowałem kilka rzeczy, które mogą być ważne zarówno dla uczniów „Jedynki” jak i ich rodziców.

1. Przy Okólnej powstaną dwa boiska: jedno do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną, drugie, wielofunkcyjne – do szczypiorniaka, siatkówki, kosza czy tenisa ziemnego. Będzie z nich można korzystać także wieczorową porą – przewidziano budowę sztucznego oświetlenia

2. Znajdzie się miejsce dla miłośników skoku w dal (podkreślam w dal, nie w bok – kto dziś pamięta, że mieliśmy świetnych zawodników w tej dyscyplinie?)

3. Zmodernizowany zostanie skate-park

4. Powstaną szatnie dla zawodników oraz dwie wiaty dla rowerów – każda będzie liczyć osiem stanowisk

5. Rodziców ucieszą wieści o miejscach parkingowych – od strony ul. Głowackiego 32 stanowiska (w tym dwa dla niepełnosprawnych), od strony Okólnej – 52 miejsca, od ul. 11 Listopada 24 miejsca.

Kiedy prace zostaną wykonane? Termin składania ofert mija 15 czerwca. Stąd wniosek, że jesienią powinny ruszyć prace. Po ich zakończeniu zostaną w Markach dwie podstawówki bez przyzwoitych boisk – to „czwórka” i „piątka”. Mam nadzieję, że ratusz i radni będą o tym pamiętać.