Ech – szkoda. Graliśmy 20 minut w pierwszej połowie, a potem wszystko się zacięło. Trudno. Nie śpiewam „Polacy, nic się nie stało”, bo się stało: niepowtarzalna okazja wymknęła się polskiej ekipie z rąk. Pewnie i Lukasowi Podolskiemu, i Mirkowi Klose z reprezentacji Niemiec będzie smutno, ale przynajmniej – na pocieszenie – nie będą musieli atakować polskiej bramki w ćwierćfinale. Teraz rozliczenie naszej sondy. Spośród wszystkich typerów porażkę naszej drużyny z Czechami typowała tylko jedna osoba. Jacek Orych przewidział, że będzie 1:2. W związku z tym, zgodnie z zasadami rankingu, otrzymuje 1 pkt za kierunkowe wskazanie wyniku. Tym samym radny wysuwa się na pierwsze miejsce w klasyfikacji typerów, mając już 4 pkt. Do zdobycia jest jeszcze 6 pkt: 3 za wskazanie mistrza Europy oraz 3 za króla strzelców. Rozstrzygnięcie 1 lipca.