plecakiWyszperałem wstępne wyniki egzaminów szóstoklasistów. Zawsze chciałbym przynosić Wam tak dobre wieści. W skali powiatu wołomińskiego uczniowie z Marek wypadli najlepiej. Średnio każdy z 333 egzaminowanych otrzymał 28,66 pkt. Rywalizacja o lokalny prymat była zacięta. Na podium wskoczyły jeszcze Zielonka (28,48 pkt) oraz Ząbki 28,17 (pkt.). Warto dodać, że w ubiegłym roku średnia w Markach wynosiła 26,9 pkt (źródło – blog Arka Werelicha).

Tyle że moim zdaniem powiat nie powinien być jedynym punktem odniesienia. Żyjemy w makrokosmosie  aglomeracji stołecznej – wielu z nas ma bliżej do Warszawy niż do Wołomina. Porównanie Marek z Warszawą nie wypada najlepiej. Słabszy wynik niż Marki zanotowała tylko jedna stołeczna dzielnica – Praga Południe. W większości z nich przekroczono pułap 30 pkt (najlepszy Ursynów (32,9 pkt.).

Po tej łyżce dziegciu – beczułeczka miodu. Na tle 332 miejscowości i dzielnic Warszawy Marki wypadły dobrze. Zajęły bowiem 38 miejsce. Czy za rok Marki zapukają do pierwszej trzydziestki? Na razie zapraszam do lektury tegorocznych wyników.

wyniki