…bije się publicznie w piersi, tudzież wkładam wór pokutny i sypię głowę popiołem. Jakiś czas temu napisałem, że jeśli ktoś z dwójki Sylwia Matusiak – Janusz Werczyński nie wejdzie do drugiej tury wyborów na burmistrza, to osoba, która nie awansuje, poprze tę drugą. Jakże się pomyliłem. Przed niedzielnym głosowaniem poparła Pani Jacka – tymi słowami:

W jednym z niedawnych wywiadów powiedziałam, że chcę, by wreszcie przestano traktować mieszkańców Marek jako nieuświadomioną apatyczną grupę ludzi, która nie wie, czego chce i którą bez przerwy należy pouczać, co jest dla niej najlepsze. Przekonywałam, że Markom potrzebny jest kanclerz spisujący pomysły mieszkańców, a nie władca, który zawsze i wszystko wie najlepiej.

Jestem przekonana, że te nadzieje spełni Jacek Orych. Jest on nie tylko doświadczonym samorządowcem, ale również społecznikiem z krwi i kości. Połączenie tych dwóch cech może przynieść dla miasta i jego mieszkańców pozytywne efekty. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się poprzeć kandydaturę Jacka Orycha w drugiej turze wyborów na burmistrza.

Dziękuję!