Przekazuję w imieniu organizatorów imprezy

Szanowni Państwo,

logo3W sobotę, 27 VI, w naszym mieście odbędzie się druga edycja Biegu Nocny Marek. To cykl imprez sportowych, odbywających się na stadionie miejskim przy ul. Wspólnej. Ukoronowaniem zawodów będzie uliczny bieg na 10 km. Wezmą udział Markowianie, mieszkańcy innych polskich miast, a także sportowcy z zagranicy. Zaplanowano start około 500 osób.

Bieg rozpocznie się o godzinie 21.00 i będzie prowadził następującymi ulicami: Wspólną, Brzozową, Stawową, Sowińskiego, Zajączka, Lisa Kuli, Ząbkowską, Braci Briggs (półmetek w miejskim parku), ponownie Ząbkowską i Lisa Kuli, a następnie Sokolą, Wesołą, Główną, Ceglaną, Księżycową, Krętą i ponownie Wspólną. Serdecznie zapraszamy do kibicowania – pokażmy biegaczom marecką gościnność.

Jednocześnie przepraszamy za niewielkie utrudnienia w ruchu samochodowym. Na pewien czas poszczególne ulice będą wyłączane dla ruchu, a następnie – natychmiast po pokonaniu danego odcinka przez wszystkich zawodników – na powrót przywracane. W newralgicznym punktach nad bezpieczeństwem biegaczy i kierowców będą czuwać policja, w pozostałych – strażacy oraz wolontariusze. Ze szczególną prośbą zwracamy się do mieszkańców ul. Głównej. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu trasa biegu będzie prowadzić nowym chodnikiem oraz 1/3 jezdni. Prosimy o wyrozumiałość i zaparkowanie pojazdów poza wyznaczoną trasą biegu. Prosimy też o wyrozumiałość mieszkańców ulic: Ząbkowskiej (od Lisa Kuli do Fabrycznej) oraz Braci Briggs. Tu przerwa w ruchu pojazdów może sięgnąć 1 h.

Z góry serdecznie dziękujemy i jeszcze raz zapraszamy do kibicowania!

Organizator – MSG