2015-08-27 21.18.37…a trochę się dzieje. Czwarty kwartał to taki czas, kiedy generalnie samorządy realizują pulę wydatków majątkowych. Z zaciekawieniem regularnie zaglądam do Biuletynu Informacji Publicznej. Poszły już przetargi na budowę dróg, o czym obwieścił ratusz (rozstrzygnięte), ruszył też przetarg, który zainteresuje mieszkańców kilku mareckich ulic. Oto bowiem na całości lub niektórych odcinkach: Błękitnej, Legionów Polskich, Napoleona, Walewskiej i Cisowej stanie się jasność. Magistrat ogłosił postępowanie na wybór wykonawcy, który zamontuje tam światła LEDowe. Cena jest kluczowym kryterium, ale drugim jest gwarancja.

Ruszył też kolejny przetarg na remonty cząstkowe dróg. To już chyba trzeci lub czwarty w tym roku. Po każdym zostają oszczędności, dlatego magistrat chce w pełni wykorzystać pulę pieniędzy. W tym przypadku o wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz termin wykonania prac, co przy zmiennej aurze jesiennej ma znaczenie.

W zapytaniach ofertowych w biuletynie informacji publicznej też pojawiły się dwa ciekawe projekty. Śmiem założyć, że najciekawsze. Otóż domy komunalne przy Piłsudskiego, Zabawnej i Lisa Kuli doczekają się sieci wodnokanalizacyjnej. Prace mają być wykonane do 20 grudnia tego roku. Gwiazdka z bieżącą wodą – kto by pomyślał, że ludzie bez niej żyją.

Pojawiło się też zapytanie ofertowe dotyczące projektu przebudowy pomieszczeń przy Zespole Szkół nr 2 z myślą o przygotowaniu tam przedszkola miejskiego. A tu akurat dobrze, że magistrat próbuje racjonalnie zarządzać skromną powierzchnią nieruchomościową, jaka znajduje się w jego zasobie. Ale wiadomo – od projektu do realizacji jeszcze daleka droga.