W piątkowe popołudnie wypatrzyłem na miejskiej stronie pierwsze informacje o 500 plus, czyli nowym świadczeniu na rzecz młodego pokolenia. Podstawowa informacja jest taka, że wnioski będzie można składać przy Lisa-Kuli 5a. Chodzi o nowy budynek położony między Zakładem Usług Komunalnych a ul. Sportową. Oczywiście papiery będzie można też złożyć w ratuszu przy Piłsudskiego 95.

Dla tych, którzy mają jednakowoż bankowe konto internetowe, droga będzie totalnie uproszczona. Otóż pomysł resortu cyfryzacji jest taki, że logując się do instytucji finansowej będzie można złożyć wniosek elektronicznie. I tyle. Bez łażenia do urzędu, wypełniania papierowych kwitów – normalnie XXI wiek. Portal Bankier.pl zapytał instytucje finansowe, które z nich zdecydują się na uruchomienie takiej opcji. Na pewno będą mogli zrobić to właściciele kont w PKO BP, są na to zdecydowane mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium, BZ WBK, Eurobank, Getin Bank, Idea Bank i Raiffeisen Polbank.

Banki te prowadzą łącznie 19 mln kont osobistych, czyli mają około 65 proc. rynku. Oznacza to, że prawdopodobnie przynajmniej połowa rodziców, którzy mają konto będzie mogła złożyć wniosek za pośrednictwem swojego banku” – czytamy na stronie Bankiera.

Więcej TUTAJ

 

Reklamy