orkazWracam do wydarzeń z początku listopada. Na pętli przy Dużej uroczyście witaliśmy pierwszą strefę biletową w Markach. Wówczas – przywołuję z pamięci – doszło do ciekawego dialogu między naszym burmistrzem a wiceprezydent Warszawy. Renata Kaznowska zaproponowała, by wybudować w Markach parkingi „Parkuj i Jedź”. Wówczas Jacek Orych odpowiedział, że nasze miasto wnioskowało o unijne wsparcie w tej sprawie z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

– Jesteście Państwo świadkami – to chyba najszybciej uzgodniona inwestycja między samorządami – powiedziała wówczas Renata Kaznowska.

Jej odpowiedź, wówczas żartobliwa, stała się dobrą zapowiedzią tego, co się właśnie wydarzyło. Wniosek Marek przeszedł ocenę merytoryczną i dwa parkingi powstaną w przyszłym roku. Jeden – przy Dużej, drugi – przy Sportowej. 2 mln zł dofinansowania piechotą nie chodzą, one zaparkują – właśnie w Markach. Co ważne, skorzystają nie tylko kierowcy, ale i rowerzyści, dla których – na monitorowanym terenie – zostaną postawione specjalne wiaty. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.