Niedawno gościli w naszym mieście samorządowcy ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie) oraz przedstawiciele NGO z Radomia (Stowarzyszenia Budujemy Przystań). Mieli okazję zwiedzić nasze placówki edukacyjne. Miło było potem poczytać ich komentarze w mediach społecznościowych. Czasem osoby z zewnątrz widzą więcej niż my sami dostrzegamy…

„Mnóstwo emocji po dzisiejszym dniu jest jeszcze we mnie. Zderzyłam się dziś z namiastką USA w Markach pod Warszawą. Nowatorskie rozwiązania projektowe i zarządcze, no i te Wasze fantastyczne szkoły (…)  Marki mają dobrego gospodarza. Dzięki za gościnę”

„Edukacja to jedno z najważniejszych i często najtrudniejszych zadań dla samorządów. Dzisiaj z ogromną przyjemnością patrzyłem, jak przemyślane działania mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój edukacji w mieście Marki. Jacek, wiem, że to były ogromne wyzwania, ale opłaciło się, bo zobaczyłem dziś edukację na najwyższym poziomie. Widząc wszystkie inwestycje i rozwiązania zastosowane w projektach placówek edukacyjnych dostałem potwierdzenie, że ważna jest otwartość i holistyczne patrzenie na przyszłość i to, co jest ważne w kształceniu i wychowywaniu nowych pokoleń. Część rozwiązań zastosowanych w obszarach projektowych i zarządzania jest unikatowych na skalę kraju. Tylko brać i czerpać w innych miastach. Jacek Orych – Ty i reszta zespołu, zrobiliście kawał dobrej roboty”