Tagi

, , , ,

Pamiętacie, jak kilka razy pięknie potrafiliśmy się zmobilizować? Gdy rywalizowaliśmy o place zabaw Nivea, rywalizowaliśmy w internecie z innymi miejscowościami, także tym z naszego powiatu. Jak widać – z dobrym skutkiem. Pierwszy plac zabaw Nivea jest centralnym punktem Parku Wolontariuszy przy Sportowej, drugi wyrósł u zbiegu Żeromskiego, Zagłoby, Zygmuntowskiej. Być może pojawi się kolejna szansa w kolejnym głosowaniu na kolejny projekt – tym razem dla wszystkich wiekowo mieszkańców.  

Do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza trafił projekt zagospodarowania terenu leżącego odłogiem na pograniczu Marek i Ząbek. Pomysłodawcy proponują, aby w bliskim sąsiedztwie obu ulic Szpitalnych (mareckiej i ząbkowskiej) powstał Park Zdrowia, a w nim m.in. tężnia solankowa, strefa ćwiczeń oraz ścieżki dla biegaczy i fanów nordic walking.

Po cichu liczę, że projekt połączy mieszkańców Marek i Ząbek. I tak jak w tytule – będzie to wspólna sprawa.

Z Budżetem Obywatelskim Mazowsza mamy już dobre doświadczenia. W pierwszej edycji jednym ze zwycięzców został pomysł doświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż ulicy Legionowej, który w tym roku będzie wdrażany w życie. Trzymajmy kciuki za propozycję Parku Zdrowia – oby przeszła przez etapy kwalifikacji do głosowania. Bo jeśli przejdzie – wystarczy internetowa mobilizacja. Najlepiej Marek i Ząbek!

Ps. Gratulacje dla Pawła Pniewskiego, który zasiał ziarno idei na polu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oby przyniosło obfity plon!

LINK DO OPISU PROJEKTU https://bom.mazovia.pl/lista-poparcia/WGHY,WGW2RHM?fbclid=IwAR0onPLJFEnPPU6mDOeShRRGQYDiSlC4b7a1dBPl3hfKGxczT5nzlw8hdwo

ZOBACZ TEŻ POMYSŁ DLA MARECKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO https://jestemzmarek.wordpress.com/2021/04/23/zabkowska-jak-nowa/