Tagi

, ,

Nie chodzi o szybką jazdę, nie chodzi o procenty, chodzi o… Twoje bezpieczeństwo. Autorzy projektu do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego opowiadają o pomyśle, który wspólnie z Tobą chcą zrealizować

Co chcemy osiągnąć?

Naszym celem jest wybudowanie ponad 100-metrowego odcinka chodnika w ulicy Szpitalnej. Brakuje go na odcinku między końcem osiedla Szpitalna 12 a początkiem obwodnicy Marek. To trochę jak z puzzlami – potrzebujemy jednego elementu, żeby dopełnić obrazek. Dzięki niemu poprawimy bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Pamiętajmy, ze Szpitalna jest ruchliwą ulicą. To tak naprawdę pierwszy zjazd w prawo z Alei Piłsudskiego. Mamy tu gęstą zabudowę, przedszkole, żłobek, wielu pieszych i kierowców.

Jak chcemy osiągnąć ten cel?

Zgłosiliśmy projekt budowy chodnika do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Został on zaakceptowany i we wrześniu zostanie poddany pod głosowanie. Jeśli uda nam się go przeforsować, zostanie wpisany do budżetu na przyszły rok i zrealizowany prawdopodobnie w drugiej połowie 2023 r. Perspektywa jest więc nieodległa.

Jakie mamy szanse?

Wszystko w naszych rękach. Powinniśmy zebrać kilkaset głosów – tyle powinno wystarczyć, by przeforsować nasz projekt. W ubiegłej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego wystarczyło około 350 głosów. Uważamy, że to jest absolutnie w zasięgu mieszkańców z tego rejonu. Liczymy, że jeśli spodoba się Wam nasz pomysł, będziecie ambasadorami i promotorami budowy chodnika. Nie ma nic lepszego niż szeptana promocja! Dawajcie znać sąsiadom!

Kiedy odbędzie się głosowanie i jak można oddać głos?

We wrześniu, a dokładnie od 7 do 21 września. Do tego czasu będziemy starali się promować nasz projekt. Głos będziesz mógł(a) oddać bez wychodzenia z domu – za pomocą internetu – na stronie zdecyduj.marki.pl Będzie też można oddać głos w tradycyjny, papierowy sposób. Najbliżej nas – w Centrum Aktywności Fabryczna 3 lub w Mareckim Ośrodku Kultury. Uwaga! Głosować mogą też Wasze niepełnoletnie dzieci. Namówcie ich do tej formy aktywności obywatelskiej.

Czy projekt zakłada budowę chodnika pod samą obwodnicą, w stronę Ząbek?

Nie. Tym terenem zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ale nasz odcinek chodnika, wraz z już wybudowanymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi przez GDDKiA, zapewni sensowną, pieszą relację na odcinkach: Kosynierów – Szpitalna oraz Szpitalna – Ząbkowska.

Jak duża jest konkurencja i o ile pieniędzy walczymy?

Pod głosowanie zostanie poddanych 12 projektów twardych. Czyli całkiem sporo. Do podziału jest 650 tys. zł. Może się okazać, ze wygra kilka mniej kosztownych projektów (takich jak nasz) lub jeden-dwa droższe.

Gdzie szukać informacji na ten „Setki na Szpitalnej”?
Powstała specjalna strona na facebooku o właśnie takiej nazwie. Gościnnych łamów udzielił też autor strony jestemzmarek.pl Więcej na temat Mareckiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie zdecyduj.marki.pl